hétfő, március 12, 2007

Idézés

A szombati munkanapnak köszönhetően volt alkalmam még szombaton átvenni azt a tértivevényes postai küldeményt, aminek a cetlijére a testvérem hívta fel a figyelmemet. Még szerencse. A küldeményben a budaörsi önkormányzat jóhiszeműen is kritálható hangvételben idéz be imigyen:

IDÉZÉS

Felhívom XY,
Budaörs, K utca 13/d (vagy 13/b) szám alatti lakost, hogy lakcímének pontosítása (tisztázása) ügyében lehetőleg munkaidején kívül, Budaörs Város Önkorményzat Polgármesteri Hivatala (Budaörs, Szabadság út 134.) Okmányiroda helyiségében szíveskedjék megjelnni.
2007 év március 9. napján 8-11 vagy
2007 év március 12. napján 8-11, 13-17 óra között.

A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004 évi CXL törvény (KET) vonatkozó szabályai:
46 paragrafus: Azt, akinek személyes meghallgatása az eljárás során szükséges, a hatóság határnap vagy határidő megjelölésével arra kötelezi, hogy előtte vagy a megjelölt helen jelenjen meg.

48 paragrafus: Az idézett személy köteles az idézésnek eleget tenni.
Ha az idézett személy az idézésnek nem tesz eleget, vagy meghallgatása előtt az eljárás helyéről engedély nélkül távozik, és távolmaradását vagy eltávozását megfelelően nem igazolja, továbbá ha az idézésre önhibájából eredő ittas vagy bódult állapotban jelenik meg, eljárási bírsággal sújtható, továbbá az eljárási cselekmény megismétlése miatti többletköltség megfizetésére kötelezhető.
Ha az idézett személy ismételt idézésre ssem jelenik meg, és távolmaradását nem menti ki, a rendőrség útján elővezettethető.

2007. március 1.

--

Ezt a levelet a boríték szerint március 6-án adták fel, 9-én hozta ki a postás, nem voltam otthon, 10-én átvettem, így az első időpontról kapásból lekéstem.

Ma bementem az okmányirodába és megkérdeztem, hogy mit akarnak ezzel a levéllel. Kiderült, hogy az egyik szomszédom önszorgalomból feljelentett, mivel én nem a 13/d-be, hanem csak simán a 13 szám alá jelentettem be magam 4 ével ezelőtt. A postás megtalál, mert ki van írva a nevem a ládára, méghozzá jól olvasható betűkkel. Hogy a szomszéd honnan tudja mindezt? Állítólag azért, mert hozzá dobtak be egyszer egy levelemet, gyakrlatilag azért, mert a 40-50 közötti megkereseredett jogász nő a rendőrségen dolgozik és állatira precíz, ami a környezetét illeti.

De nem szaladok ennyire előre. Csináltak nekem új lakcím kártyát, alig 20 perc alatt, amin már a 13/d szerepel. A címzésben pedig azért szerepel a 'vagy 13/b', mert a kedves szomszéd a 13/b-ből figyelmeztette a helyi okmányirodát a mulasztásomról.

Felhívtam a testvéremet, hogy elmondjam, milyen szomszédja van. Kiderült, hogy a nő, akit minden reggel a sógorom visz be magával Pestre dolgozni csupa jófejségből, szólt a sógoromnak, hogy szerinte nekem be kellene jelentkeznem a 13/d-be, viszont a sógoromnak ez a lényeges momentum kiment a fejéből és nem szólt nekem róla. Válasz hiányában a kedves szomszéd egy kedves hangú levélben tájékoztatta az okmányirodát a magáncélú oknyomozásának eredményéről és írásban kérte a hatóságot, hogy szólítsanak fel engem a pontosításra. Mert zavarja őt ez a roppant fontos momentum.

Holnap írok egy levelet a kedves szomszédnak, amiben megtudakolom tőle, honnan a jó francból tudja, hogy én hova vagyok bejelentve és mit képzel, hogy mi köze van mindehhez. A személyiségi jogaim tiszteletben tartása vagy nem tartása pedig külön érdekesség, azt meg kikérem magamnak, hogy egy ilyen szarság miatt engem a rendőséggel vezettessenek elő. Vagy ha már a harmadik felszólításra sem mentem volna el, azt mondom oké, de hogy miért így intézi ezt a szomszéd és miért ilyen hangon szólít fel az önkormányzat, az tényleg nem világos.

Reszkess szomszéd.

2 megjegyzés:

Névtelen írta...

Azt hiszem, kevés szemetebb dolog van, mint mások nemi életének a hiánya miatt bosszankodni...

Névtelen írta...

de legalább már tudod, mi az a KET... :)