A levél:From: Antikaruhaz.hu [mailto:kapcsolat@antikaruhaz.hu]
Sent: Tuesday, June 24, 2008 8:49 PM
To:
@ .huSubject: A Tisza folyó partján ültem és sírtam...
Kedves Szóköz!
Szándékosan plagizáltam Paulo Coelho nagysikerűkönyvének címsorát, és néhány sor után Önben is összefog állni a kép, mi köze az
antikvarium.hu vásárlást segítőkedvezmény-koordinátorának Paulo Coelhohoz.
Május 24-én történt (ami egyébként Szeged napja), hogya Szegedi Hídi Vásáron összefutottam egy régi általánosiskolás osztálytársnőmmel, aki éppen a fent említettkönyvet tartotta a kezében.Egyből rákérdeztem, hogy olvasta e már Coelho-tól a Veronika meg akar halni - t, mert nekem ez a kedvencem,mire azt válaszolta, hogy nem, de szeretné összegyűjteniaz összes könyvét, mivel nagyon jól ír a Pali. (Paulo :))
Gondoltam, egy kicsit bevágódok és megemlítem, hogy az
antikvarium.hu-nál melózok, úgyhogy pár hónap alattkiegészülhet a gyűjteménye, ha regisztrál, és kér
Értesítőt.És ekkor jött a "gyomros":
- Már két éve regisztráltam, de eddig nem vettem semmit.
- Na, ilyen is van? ... - megkérdezhetem, mi az oka?
- Hát, nincs sok időm böngészgetni, és amit meg éppkerestem, az nem volt.
- Na de van
Értesítő meg
Előjegyzés, fogadok, hogypár hét, és jön valami tuti. Kb. 1500 könyv jön naponta!
- Hát nekem ez halál bonyolult!
- K.O.
Hát, kedves Szóköz, itt eléggé összetörtem, mivelnekem ugye az lenne a feladatom ennél a cégnél, hogysegítsek vásárolni a látogatóinknak, és mindent tegyek megazért, hogy Mindenki jusson hozzá ahhoz a könyvhöz,amit keres, olyan hamar, ahogy csak lehet.Torkomon akadt a lángos...
Rövid közvélemény-kutatás után Emese felvetése (ténylegígy hívják :)) megerősítést nyert, ezért elhatároztam, hogya jövő héten készítek egy kis rövid videó-anyagot arról,mennyire király dolog az
Értesítő menüpont, és hogyanlehet a legjobban kihasználni.Csak beállít magának egy szerzőt vagy egy kulcsszót,vagy akár egy sorozatot, és ahogy jön valami a témában,egyből küldjük az infót!Semmivel nem traktáljuk, csak ami Önt igazán érdekli.
Na, ez a levél egy kicsit hosszúra sikeredett, de cserébe megígérem, hogy a következő egy kicsit rövidebb lesz. :)
Maradok szolgálatában:
Weiser István
vásárlást segítőkedvezmény-koordinátor
Ui.: A házi feladat az, hogy a jövő heti videós szuper-produkciómig mindenki próbálja ki az értesítő menüpontot.Aki be is élesíti, azt személyesen fogom megdicsérni azoldalon, és készülök valamilyen meglepetéssel!
Szeretném kipróbálni az Értesítő menüpontot!A válasz:From: Szóköz[mailto: @.hu]
Sent: Thursday, June 26, 2008 9:48 PM
To: 'Antikaruhaz.hu'
Cc:
'info@antikvarium.hu'Subject: RE: A Tisza folyó partján ültem és sírtam...
Kedves István, (ha megengedi, hogy így szólítsam)
Talán az lenne a legstílusosabb, ha azzal kezdeném: „a gépem fölött ültem és sírtam”, amikor végigolvastam a levelét. Nem szokásom ügyfélszolgálatok körleveleire válaszolni, de erre most kénytelen vagyok, mert nem hagy nyugodni ez a hangnem, amit Ön használ az ügyfelei tájékoztatásában.
Tudja, (ha már ismeretlenül is eljutottunk a személyeskedő stílusig), az első levelén is megütköztem, de ez a második megerősített engem abban, hogy valamelyikünk nincs igazán tisztában a szerepével a kettőnk kapcsolatában: Ön egy szolgáltató céget képvisel, aminek én az ügyfele vagyok. Nem ismerjük egymást, nem vagyunk barátok, nem vagyunk kíváncsiak egymás magánéletére, általános iskolai osztálytársaira, akivel megosztja, hogy Ön hol „melózik”. Ez egy hivatalos reláció, amiben az üzleti etikett megkíván bizonyos kommunikációs elemeket. Ha megengedi, részletezem, hogy mire gondolok.
Egy ügyfél általában nem kíváncsi arra, hogy az adott szolgáltató vásárlást segítő kedvezmény-koordinátora (remélem, jól idéztem a titulusát) kivel találkozott a Hídünnepen. Nem kíváncsi a hölgy nevére, a könyv címére, amit a kezében tartott abban a percben és különösen nem kíváncsi a párbeszédre, amit Ön volt szíves szóról szóra az ügyfelei elé tárni. A levél olvasójában ez azt az érzést kelti, hogy Ön nincs birtokában a munkájához szükséges alapvető készségeknek, illetve tárgyi tudásnak. Az Ön stílusa - ha nem is tegeződő, ezt be kell látnom – valahogy úgy definiálható, hogy „magázódva haverkodás”. Ne haragudjon a kérdésért, de ezt Ön találta ki, vagy a főnökei ötlete volt? Miféle szakirodalomban olvasott Ön olyat, hogy egy értesítő levél végén házi feladatot kell adni az ügyfeleknek? Ki volt az a magyartanár, aki azt tanította Önnek, hogy a „mindenki”-t nagy kezdőbetűvel kell írni? Egy könyváruház munkatársától joggal várja el az ember, hogy ne legyen helyesírási hiba a levelében. A hangulatjelek tömkelegéről nem is beszélve.
Kérem, higgye el, nem az a szándékom, hogy megbántsam, vagy kioktassam Önt, de abban biztos vagyok, hogy rajtam kívül számtalan ügyfelük háborodott fel a levelei stílusa kapcsán, és a saját érdekükben azt javaslom, hogy térjenek vissza a hivatalos, üzleti levelezési formához.
Sikeres munkát kívánok, üdvözlettel:
Szóköz